V Polsku našli těla sedmi lidí v hrobě generála zemřelého u Smolensku

V Polsku během exhumace ostatků generála Bronisława Kwiatkowského, který zemřel během letecké katastrofy u Smolensku, našli ostatky sedmi lidí, informují noviny Fakt.

Exhumaci ostatků provádějí v rámci nového vyšetřování příčin havárie letounu. Jako první exhumovali v roce 2016 ostatky prezidenta Lecha Kaczyńského a jeho manželky Marie. Již se vyjasnilo, že dva lidé byli pohřbeni v hrobech pod cizím jménem. Prokuratura bude muset provést exhumaci ještě dalších 72 lidí, kteří neprošli kremací a nebyli exhumování dříve.

Podle informací novin, „v hrobě generála Bronisława Kwiatkowského, který zemřel při leteckém neštěstí, se kromě jeho těla nacházela ještě těla sedmi lidí“. Generál Kwiatkowski byl v momentě letecké katastrofy na pozici operativního velitele Ozbrojených sil Polska. Vdova po generálovi Kwiatkowském potvrdila, že v hrobě se nacházely části těl dalších obětí, včetně těch již exhumovaných.

Zástupce generálního prokurátora Polska Marek Paščonek v dubnu informoval, že během proběhlých 17 exhumací objevili specialisté přestupky, a také „bývají případy, kdy se v hrobech některých obětí nacházejí fragmenty těl jiných lidí“. Podle slov Paščoneka se do konce roku 2017 plánuje provést dalších 40 exhumací.

Ruský velvyslanec v Polsku Sergej Anderejev dříve zmínil, že ostatky se v Rusku nacházely pouze tři dny, během této doby byla provedena jen prvotní identifikace. Moskva vycházela z předpokladu, že procedury se budou provádět až v Polsku.

Není zde článek celý?