V Radě federace vidí vinu Evropské unie na neplnění minských dohod

Politika, kterou provádí Evropská Unie ve vztahu k Ukrajině, je jednou z příčin nevyplnění minských dohod ohledně regulování situace v Donbasu. Informoval o tom předseda mezinárodního výboru Rady federace Konstantin Kosačev.

„Taková je geopolitika v integraci EU. Naivní, nezodpovědná a neperspektivní. A kdyby byla tato politika jiná, možná by byly minské dohody dávno vyplněny všemi podepsanými pod komplexem opatření — Kyjevem, Doněckem, Luhanskem,“ napsal senátor na Facebook.

Jak Kosačev připomněl během svého nedávného vystoupení, vedoucí diplomacie EU Federica Mogheriniová sdělila, že EU musí pokračovat v podporování Francie a Německa v tomto minském formátu, pomáhat Ukrajině a vyvíjet tlak na Rusko.

„Jak se vyjasňuje, smysl politiky EU není v souladu s druhou minskou dohodou nepředpojaté práce s podepsanými, ale v tom, aby v „tomto minském formátu“ podporovali Německo a Francii, pomáhali Ukrajině a pokračovali v tlaku na Rusko,“ poznamenal předseda výboru.

Podle jeho slov je základní problém v tom, že EU „všemi pravdami i nepravdami“ pokračuje v asociování Ukrajiny a sankciování Ruska.

Není zde článek celý?