VIDEO: TOP 09 představila svůj volební program. Slibuje moderní stát

TOP 09 vedle lídrů strany a poslanců nasadí do čela kandidátek například místostarostu Lokte Petra Zahradníčka na Karlovarsku či náměstka olomouckého primátora Aleše Jakubce. Strana to oznámila během dnešního startu volební kampaně v pražské Staré čistírně odpadních vod. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek vyzve ve Středočeském kraji mimo jiné šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg kandiduje v Praze.

Ve srovnání s posledními volbami v roce 2013 zůstalo v čele kandidátek TOP 09 pět stejných osobností. Vedle Kalouska a Schwarzenberga se jedná o místopředsedy Marka Ženíška na Plzeňsku a Leoše Hegera v Královéhradeckém kraji a šéfa poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Michala Kučeru, který kandiduje v Ústeckém kraji.

Kvůli rozchodu s hnutím Starostové a nezávislí (STAN), které půjde do letošních podzimních voleb společně s KDU-ČSL, nemohla TOP 09 počítat například s Petrem Gazdíkem. Šéfa STAN nahradila v čele zlínské kandidátky poslankyně Kristýna Zelienková. Lídry se nově stali také poslanci Herbert Pavera v Moravskoslezském kraji, Jiří Skalický v Pardubickém kraji a Václav Horáček na Liberecku.

Na Vysočině povede kandidátku podnikatel a člen krajského výboru TOP 09 Josef Mladý, v Jihočeském kraji pak ředitel základní a mateřské školy v Malšicích Pavel Klíma. Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v Jihomoravském kraji vyzve přednosta radiologické kliniky brněnské fakultní nemocnice Vlastimil Válek, který je v současnosti za TOP 09 zastupitelem městské části Brno-Líšeň.

Není zde článek celý?