VIDEO: Zeman v Jihomoravském kraji hovořil se zastupiteli, část jej nepřivítala

Prezident Miloš Zeman dorazil do Jihomoravského kraje, kde ho poprvé z pozice hejtmana přivítá Bohumil Šimek (ANO). Hlava státu se setká se zastupiteli, zástupci měst a obcí, policie a hasičů. Na přivítání budou chybět zastupitelé z KDU-ČSL a z TOP 09 s Žít Brno, kteří nesouhlasí se Zemanovým vystupováním. Prezident navštíví firmy a na setkáních bude debatovat s občany.

Jako první informovala o neúčasti na přivítání hlavy státu koaliční TOP 09 s Žít Brno; poukazovala na to, že by měl Zeman řešit nedávnou vládní krizi, a ne si dělat kampaň, i na jeho chování ohledně nerespektování ústavy a kauzy jako Ferdinand Peroutka, vulgarismy v médiích nebo dětské porno v prezidentově počítači. K neúčasti se připojila z obdobných důvodů i KDU-ČSL. Ostatní zastupitelské kluby se nepřipojily, jejich členové se dostaví podle časových a pracovních možností.

Zeman přijel do Jihomoravského kraje jako prezident počtvrté. Naposledy na jižní Moravu zavítal ještě za minulého vedení kraje v roce 2016. Tehdy byl hejtmanem sociální demokrat Michal Hašek, jehož prezident nazýval svým přítelem.

Zeman s manželkou Ivanou zahájil návštěvu v pondělí dopoledne na krajském úřadě a odpoledne zamíří do Ivančic, kde půjde do nemocnice, za vedením města a chystá i debatu s místními.

V úterý ho čeká návštěva společnosti Jihomoravská armaturka v Hodoníně a poté Kozojídky, Vesnice roku Jihomoravského kraje 2016, kde bude také debatovat s lidmi, stejně jako posléze ve Veselí nad Moravou. Poslední den svého pobytu Zeman zahájí veletrhy IDET na brněnském výstavišti, navštíví společnost ABB a setká se v Kuřimi s představiteli i obyvateli města.

Není zde článek celý?