Vojáci Ozbrojených sil Ukrajiny ke sloupu přivázali velitele alkoholiky. Foto

Vojáci Ozbrojených sil Ukrajiny (VSU) ke sloupu přivázali důstojníky alkoholiky. Fotografie na své stránce na Facebooku zveřejnil dobrovolník Jurij Mysjagin.

Podle něj alkohol požívali major a kapitán 54. brigády VSU. „Ukázalo se, že major nafoukal více než čtyři promile. Ano, nepřeslechli jste se. Zdálo by se, že po takovém výsledku už člověk není mezi živými. Kapitán měl o promile méně než major, ale předvádí se pořádně. Pamatuji si ho ještě ze Světlodarského oblouku. Je v brigádě nový, ale už si stihl pořádně nahnout,“ postěžoval si Mysjagin.

11. dubna velitel Hlavní správy Vojenské policie VSU Igor Krištun oznámil vítězství nad masovým alkoholismem v ukrajinské armádě. Podotkl, že vojenská policie nyní zabavuje alkoholické nápoje vojákům, kteří jsou v zóně ATO (protiteroristickou operací Kyjev nazývá bojové akce na jihovýchodě země).

V srpnu 2016 hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny Anatolij Matios oznámil, že nebojové ztráty za dva roky překročily tisíc lidí. Mezi hlavní důvody označil zastřelení kolegy, neopatrné zacházení se zbraní a opilství.

Není zde článek celý?