Výrobci plánují prodat tisíc letadel MS-21 za 20 let

Celkový objem prodeje nového ruského dopravního letadla MS-21, jehož první let proběhl v neděli, bude do roku 2037 činit tisíc kusů, oznámil ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov.

Vicepremiér Dmitrij Rogozin v neděli informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o prvním letu letounu MS-21. Prezident k této události poblahopřál kolektivu výrobního podniku a také všem pracovníkům odvětví, oznámil dříve tiskový mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov.

„Splnění oznámených technických a ekonomických charakteristik, vybudování efektivního moderního systému integrované logistické podpory a poprodejních služeb a také vytvoření výhodných finančních modelů prodeje dovolí celkový objem prodeje MS-21 více než tisíc letadel v období do roku 2037,“ jsou ve zprávě Ministerstva průmyslu a obchodu uvedena slova Denise Manturova.

Dodal, že k projektu bude v budoucnosti poskytována systémová podpora pro posun na potenciální trhy.
MS-21 je typ ruských dopravních letounů nové generace, který má konkurovat Airbusu 320 a Boeingu 737 a nahradit sovětské letouny Tu, Jak a An. Nová letadla jsou určena pro přepravu 211 cestujících.

Není zde článek celý?