WADA informovala o nedostatku důkazů ve zprávě McLarena

Ředitel Světové antidopingové agentury (WADA) Olivier Niggli informoval o nedostatku důkazů ve zprávě šéfa nezávislé komise Richarda McLarena o problémech s dopingem v ruském sportu. Slova činovníka přináší Lenta.ru.

„McLaren neměl dostatek důkazů v některých případech, které byly ve výkazech zmíněny,“ oznámil Niggli během zasedání rady zakladatelů WADA.

Akce probíhá v Montrealu (Kanada). Během schůzky bude přečtena zpráva o průběhu obnovy práv Ruské antidopingové agentury (RUSADA).

McLaren zveřejnil zprávu o vyšetřování nezávislé komise WADA ve dvou částech. Šlo o to, že v Rusku existuje státní systém skrývání pozitivních dopingových testů. Navíc pracovníky Moskevské antidopingové laboratoře obvinili z ukrývání pozitivních vzorků pomocí přidání do nich soli a kávy.

Po vydání druhé části zprávy se Rusko vzdalo práva hostit mistrovství světa 2017 v jízdě na bobech a skeletonu, které bylo přeloženo ze Soči do Německa, a Ruská biatlonová unie se rozhodla tuto sezonu neuspořádat podnik Světového poháru v Ťumeni.

Není zde článek celý?