WP uveřejnil záznam slov předáka republikánů o „stycích“ Trumpa s RF

List The Washington Post tvrdí, že předák republikánské frakce v Kongresu Kevin McCarthy vyslovil v soukromé besedě předpoklad, že prý tehdejšímu kandidátovi na prezidenta Donaldu Trumpovi platí ruské úřady. Žádné důkazy autentičnosti záznamu nebyly uvedeny.

WP uveřejnil text, který je podle jeho tvrzení přepisem nahrávky pořízené 15. června 2016, na níž pravděpodobně McCarthy říká toto: „Myslím si, že (prezident RF Vladimir) Putin platí dvěma lidem: Rohrabacherovi a Trumpovi. Dana Rohrabacher je kongresman za Kalifornii, která se dříve stejně jako Trump vyslovila pro spolupráci s Ruskem v boji s terorismem.

Jak se praví v příspěvku, dále je slyšet na nahrávce hlas předsedy sněmovny reprezentantů Paula Ryana: „To není pro záznam. Žádné úniky, že? Jsme tu skutečně jedna rodina. Nemáme nic z domu vynášet“, řekl Ryan podle verze WP.

List neuvádí zdroj úniku informace, článek pochází ale nikoli z Washingtonu, ale z Kyjeva. Tvrdí, že rozhovor se konal po schůzce republikánů s ukrajinským premiérem Volodymyrem Hrojsmanem.

Není zde článek celý?