Zacharčenko varoval před hrozbou ekologické katastrofy v Donbasu

Hlava neuznané Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko během projevu na doněckém mezinárodním vědeckém fóru Ekologická situace v Donbasu: problémy bezpečnosti a rekultivace poškozených teritorií pro jejich ekonomickou obnovu upozornil na vysoké riziko ekologické katastrofy v Donbasu.

Podle agentury FAN Zacharčenko označil za hlavní hrozbu pro ekologickou bezpečnost republiky vedení bojových operací v těsné blízkosti průmyslových objektů.

„V Donbasu se nalézá velké množství průmyslových podniků. Tyto podniky i v době míru škodily životnímu prostředí. Dnes se tento problém ještě zhoršil kvůli bojovým operacím. V této souvislosti riziko průmyslových katastrof a ekologických havárií stouplo několikanásobně,“ uvedl politik.

Dále dodal, že se obracel na ukrajinskou stranu s požadavkem umožnit vstup odborníkům z DLR na průmyslové podniky, které se nacházejí na Kyjevem kontrolovaném území Donbasu, ukrajinské úřady však na to reagovaly.

Dříve agentura Nation News s odkazem na zástupce neuznané Luhanské lidové republiky oznámila, že ukrajinská armáda může skrývat chemické zbraně.

Není zde článek celý?