Zacharovová o fotografiích z Bílého domu: ruské téma je v USA žhavé

Reakce amerických médií na fotografie setkání prezidenta USA Donalda Trumpa a ruského ministra zahraničních věcí Sergeje Lavrova v Bílém domě hovoří o tom, že téma Ruska zůstává v Americe žhavé. To tisková mluvčí Ministerstva zahraničí Ruska Maria Zacharovová prohlásila v programu Věsti v subbotu na televizním kanálu Rossia 1.

„Zde je vidět prostá věc: vnitropolitická soupeření v USA. Ta neskončí, bohužel, a to nejdůležitější je, že z jistého momentu dostanou nový švung kvůli začátku nového volebního cyklu, a právě do zákonodárných orgánů vlády USA,“ cituje její slova RT.

Zacharovová upozornila na to, že fotografie setkání Trumpa s ukrajinským ministrem zahraničí Pavlem Klimkinem nejsou v tisku tak aktivně propírány. Média například neměla otázky ohledně toho, kdo dělal fotografie a proč je publikovalo ukrajinské ministerstvo zahraničí, a ne Bílý dům.

„Téma Ruska, s ohledem na to, že bylo rozehráno ještě týmem Obamy za Clintonové, se stane jedním z centrálních během nového volebního cyklu,“ dodala Zacharovová.

Není zde článek celý?