Zacharovová o materiálech o „podvodu” s fotografiemi Trumpa a Lavrova: CNN dosáhlo dna

Oficiální zástupkyně ruského MZV Maria Zacharovová okomentovala materiály o tom, že „Rusové opět podvedli Washington“ tím, že zveřejnili fotografie ze setkání ministra zahraničí Ruska Sergeje Lavrova a prezidenta USA Donalda Trumpa. Materiál publikoval americký televizní kanál CNN.

„CNN dosáhlo dna,“ napsala Zacharovová na svůj Facebook.

Podle jejich slov byly kopie se jménem fotografa poskytnuty americké straně dříve a formát fotografií nevyžadoval jejich utajování. Kromě toho poznamenala oficiální zástupkyně MZV, že USA nepožádalo o to, aby fotografie nebyly publikovány.

„A víte, co by se stalo, kdyby ruská strana včera nezveřejnila fotky z této schůzky? Během chvíle by se dostaly do parlamentu, senátu a odtamtud by se dostaly do úplně stejného CNN. Nebo by byly podle jejich speciálních požadavků poskytnuty jako „tajný důkaz dohody Rusů s Trumpem“, byly by změněny data a okolnosti schůzky a americká společnost by byla znovu oklamána,“ píše Zacharovová.

Upozornila také na to, že na MZV Ukrajiny nejsou podány žádné stížnosti v souvislosti s publikací fotek vedoucího úřadu Pavla Klimkina, který položil ruce na stůl ve stejné Oválné pracovně.

„Udělejte někdo rozhovor s CNN a zeptejte se, jak je tam pod úrovní?“ doplnila Zacharovová.

Není zde článek celý?