Zeman se otevřeně přihlásil k Babišovi. Zákony porušují oba

Ministr financí Andrej Babiš opět utíkal na Pražský hrad, aby si postěžoval prezidentu Miloši Zemanovi, jak mu všichni ubližují a vedou proti němu kampaň. Zeman odmítl následovat to, co říká Ústava České republiky, a Babiše neodvolá. Měli by začít konat ústavní právníci, senátoři a po nich ústavní soud. A v Babišově případě zase policie a státní zástupci.

Dva z nejvyšších představitelů našeho státu porušují zákony. Zeman se tváří, že mu záleží na koaliční smlouvě, a ignoruje, že prezident má na návrh předsedy vlády jmenovat a odvolávat ministry. Vicepremiér navíc prokazatelně nevysvětlil všechny problémy, kvůli kterým má být odvolán, a naopak přibývají další.

Jenomže Zeman už se bez skrupulí rozhodl přiznat, že jediné, o co mu jde, je znovuzvolení a pomsta Bohuslavu Sobotkovi, takže si opět dělá, co se mu zachce.

Babiš pro změnu, jak je patrné ze zveřejněné třetí nahrávky skupiny Juliuse Šumana, dostal do rukou živý policejní spis, který chtěl využívat v boji proti svým politickým protivníkům. Čekáme tedy, kdy příslušné orgány začnou konat. Robert Šlachta, který chtěl být policejním prezidentem, což se ovšem naštěstí nestane, by jistě neváhal. Když šlo v jisté době o několik nezdaněných kabelek, na Úřadu vlády zasahovala URNA.

Nyní tu máme ministra, který ovlivňoval rozhodčí soud a zasahoval do práce policie.

A vedle něj prezidenta, který ohýbá ústavu podle svých osobních zájmů.

No, řekněte, nestačí to už?

Sbirka

Není zde článek celý?