Zemanův přítel, senátor František Čuba nebyl 9 měsíců v práci. Plat 120 tisíc pobírá

Senátor František Čuba, otec socialistického zázraku jménem Slušovice a přítel prezidenta Miloše Zemana nebyl už devět měsíců v práci. Vyplývá to z jeho (ne)záznamů o hlasování. Na vině jsou zřejmě zdravotní problémy jedenaosmdesátiletého senátora. Plat, který v jeho případě letos dosahuje přibližně 120 tisíc korun měsíčně však pobírá.

Uvedený plat je včetně cestovních náhrad, které senátor dostává, ale evidentně je nevyužívá k hrazení svých cest do senátu. Podle Blesk.cz mu senát platí také byt v Praze.

Vedení Senátu Parlamentu ČR se už obrátilo na Čuby stranického nadřízeného, senátora Jana Velebu. Nemá totiž jinou cestu, jak donutit senátora, aby se účastnil hlasování. Veleba slíbil, že s Čubou promluví. Jejich pětičlenný senátorský klub má totiž naplánované výjezdní zasedání na Moravu, kde se s Čubou setká nejen Veleba, ale například i senátor Doubrava. Náklady na výjezdní zasedání jsou opět hrazeny senátem.

Jejich Klub nezávislých senátorů vešel ve známost například tím, že uspořádal debatu o České televizi v senátu. Tendenční debata proruských kritiků ČT byla ve zkratce o tom, že je potřeba televizi zrušit a Kavčí hory zbourat, jak navrhoval například Petr Štěpánek.

Není zde článek celý?