62letá žena zatčena a pokutována více než 1000 eury za sdílení vtipu o migrantech

62letá německá žena dostala od vlády pokutu 1350 eur poté, co na svém profilu na Facebooku olajkovala a sdílela vtip o migrantech.                           

62letá rezidentka Berlína Jutta B. z Lichtenbergu byla zatčena poté, co do jejího bytu vnikla policie, když sdílela obrázek na Facebooku s titulem „Máte něco proti uprchlíkům?“ Za sdílení obrázku, který obsahoval pohrdavý komentář proti migrantům , žena byla odsouzena k pokutě 1350 eur, informoval německý deník Berliner Morgenpost.

Po jejím zatčení a následné pokutě, Facebook zablokoval její účet. Žena u soudu tvrdila, že se jí obrázek líbil a proto jej sdílela, aniž by si plně četla jeho obsah. „Já ráda sdílím zábavné věci,“ řekla žena u soudu.

Prokuratura označila její jednání za „podněcování k nenávisti a za zášť k lidské důstojnosti druhých.“

Obrázek, který se ptal: „Máte něco proti uprchlíkům?“ Měl řadu odpovědí, včetně „Ano, kulomety a ruční granáty,“ a byl viděn a sdílen dalšími 500 osobami, včetně jednoho, který 62letou ženu udal na policii.

V reakci na tento incident, někteří další uživatelé Facebooku poslali důchodkyni urážlivé zprávy. Levicová extremistická skupina Anti-Fascist Action, neboli Antifa, poslala ženě výhrůžky smrti. Antifa má velkou přítomnost v Berlíně v takzvaných „autonomních komunitách“, kde se její členové nelegálně usazují v budovách a často se potýkají a bojují s policií.

Nenávistný projev v Německu se stal pro vládu Angely Merkelové důležitou otázkou od počátku migrační krize v roce 2015. Německá policie vnikla mezitím do desítek domů za údajné nenávistné projevy, označujíc některé za propagující nacismus, zatímco jiné byli prostě klasifikovány jako „xenofobní“.

Po skončení jedné operace, při níž policie vnikla do 60 domů, ministr vnitra Thomas de Maizière ospravedlnil policejní kroky a uvedl, že „násilí, dokonce i verbální násilí v jakékoliv formě a v jakémkoliv kontextu je „nepřijatelné“.

Německá vláda učinila kontroverzní krok, když jmenovala bývalou členku neslavného komunistického východoněmeckého Stasi, aby vedla hlídku komentářů na sociálních médiích.

Bývalá agentka Stasi Anette Kahaneová, která provozuje nadaci Amadeu Antonia, se stala předmětem protestu mládežnického hnutí, které se obléklo do starých uniforem Stasi a pověsilo bývalé logo Stasi na dveře kanceláře nadace.

62letá Jutta se připojila k rostoucímu počtu lidí, kteří dostali pokuty tisíce eur za „nenávistné projevy,“ včetně 52letého informatika, který si stěžoval, že policie nechala jít migranta útočníka, 66letého muže, který rozdával letáky, na kterých stálo „uprchlíci běžte domů“ a včetně páru, který byl pokutován za vytvoření Facebookové skupiny zvané „proti-uprchlické hnutí“.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)

Není zde článek celý?