Americká média: Porošenko se v Bílém domě červeného koberce nedočkal. Video

Západní novináři se domnívají, že přijetí, kterého se dočkal ukrajinský prezident Petro Porošenko v Bílém domě, bylo zcela skromné.

I když Kyjev ohlašoval návštěvu jako velmi významnou, v administrativě Donalda Trumpa oznámili, že Porošenko k americkému prezidentovi jen nahlédne, uvádí National Public Radio.

Ukrajinský prezident přijel v úterý ráno do Bílého domu, tiše a bez famfár prošel do západního křídla, kde na něj nečekal Trump, ale viceprezident Mike Pence, uvádí CNN.

„Zacházení s Porošenkem si zasluhuje pozornost, vzhledem k tomu, že má Trump sklon k rozmotávání červeného koberce před prakticky všemi zahraničními lídry, kteří navštěvují Bílý dům. Dokonce i před lídry malých zemí, kteří nemají k USA naléhavé otázky,“ píše se v materiálu televizního kanálu.

Když se nakonec Porošenko s Trumpem setkal, byl nervózní a dělal divné pohyby rukama, domnívá se novinář The Guardian Shaun Walker.

​Zpravodaj z agentury Reuters Josh Cohen Donalda Trumpa také kritizoval, ale kvůli něčemu jinému. Podle něj se měl americký prezident během setkání s Porošenkem problému konfliktu na Ukrajině nejen dotknout, ale měl také odsoudit „nebezpečné proslavování nacistických kolaborantů“ v zemi.


Není zde článek celý?