Američtí vojensko-političtí odborníci navštívili Mariupol a Širokino

Zástupci analytických a politologických center USA navštívili Mariupol a Širokino v Donbasu, seznámili se se sociálně-ekonomickou situací v oblasti a projednali otázky technického a materiálního zabezpečení, uvedla v pondělí tisková služba ukrajinského ministerstva obrany.

„Během práce v oblasti ATO se američtí vojensko-političtí odborníci setkali se zástupci velení operativně-taktické skupiny, podřízených jednotek a útvarů. Během práce projednali s ukrajinskými vojáky otázky bezpečnosti, technického a materiálního zajištění, zjistili zvláštnosti plnění bojových úkolů v oblasti odpovědnosti“, uvádí se ve zprávě.

Uvádí se, že zvláštní pozornost věnovali odborníci plnění současných technických prostředků rozvědky, včetně bezpilotních přístrojů, a také potřebě vojenské pomoci.

„Delegace odborníků z USA navštívila pohraniční obec Širokino, kde si prohlédla místní školu, zničenou bojovými akcemi, obec Sartana blízko Mariupole, jehož infrastruktura byla poškozena nedávnou dělostřeleckou střelbou“, dodali na úřadě.

Není zde článek celý?