Babiš pro americký server: Euro v Česku nechci

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sice nechodí do televizních debat, zato se baví se zahraničními médii. Po rozhovoru pro televizi TA3 se vyjádřil také pro americký Bloomberg.com. Uvedl například, že jeho strana inspirovala francouzského prezidenta Emmanuela Macrona nebo že v České republice rozhodně nechce euro.

„Žádné euro. Nechci euro. My tady žádné euro nechceme,“ uvedl pro Bloomberg.com Babiš. Řekl, že se jedná o českou suverenitu, a proto on sám chce zachování české koruny a nezávislé České národní banky.

Bloomberg upozorňuje na Babišův střet zájmů, na jeho velký majetek, ale hlavně na to, že je podle průzkumů pravděpodobným českým budoucím premiérem.

Babiš pro web uvedl, že se s Macronem setkal v roce 2016 spolu s nejbohatším Francouzem Bernardem Arnaultem. „Ptal se mě na mé hnutí,“ uvedl Babiš s tím, že Macrona inspiroval.

„Ta největší přidaná hodnota Evropské unie je národní identita jednotlivých států. Evropa je silná díky silným státům, to je logické, ne?“ prohlásil pro Bloomberg.com Babiš.

Není zde článek celý?