Bělobrádek si stěžuje na kritiku od ODS. Měl by být rád, že nebyla ostřejší

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. | FOTO: ČTK

Nepotěšující vysvědčení, které současné vládě vystavila ODS a hlavně jeho komentář od čelních představitelů opoziční strany se nelíbí Pavlu Bělobrádkovi. Šéf lidovců tvrdí, že občanští demokraté lžou, když tvrdí, že KDU-ČSL nic neprosadila a ničemu nezabránila. Přitom Zbyněk Stanjura, který tato slova pronesl, mohl být daleko ostřejší a lidovci by nemohli říct ani slovo.

Bělobrádek se zřejmě nedomnívá, že je jeho strana spoluzodpovědná za všechny zákony, které se za dobu jejího fungování uvedly do praxe. V tom se ovšem lídr nového politického hybridu Lidovci a Starostové velmi plete.

Jeho strana je odpovědná za EET, kontrolní hlášení DPH, protikuřácký zákon a především, za eskalaci moci Andreje Babiše. Bělobrádek si může nalhávat co chce, ale v tomhle jedou se sociálními demokraty padesát na padesát. Kopat kolem sebe a tvářit se, že se nic nestalo, nepomáhá.

Občané moc dobře vidí, jak lidovci převlékají plášť ihned, jak je to pro ně výhodné. A jestli si předseda KDU-ČSL myslí, že vynahradí například spolupráci svého kolegy Jurečky s oligarchou, kterému pomohl prosadit podporu biopaliv tím, že natočí rádobysatirickou „Pavlovu cukrárnu“ a zapůsobí jako Babišův oponent, není tomu tak.

Zbyněk Stanjura a celá ODS mohla být skutečně daleko kritičtější k tomu, co lidovci ve vládě „dokázali“. Mohli daleko hlasitěji poukázat na přizpůsobivost strany, která se pouze veze a užívá si, že je ve vládě, kam by ráda zamířila i po podzimních parlamentních volbách.

Když se však občan podívá na její plány typu – prosadili jsme EET, abychom ji v dalším mandátu mohli zrušit – musí mít spolek Lidovci a Starostové za karikaturu politické strany.

Není zde článek celý?