„Bojovníci za svobodu“, nácek Bartoš. Pohraničníci podporující Zemana nepřekvapili

Už to ani nikoho nezarazí. Prezident Miloš Zeman poslal pochvalný dopis Klubu českého pohraničí, jehož členy jsou lidé, kteří popírají zločiny komunismu a aktivně se hlásí k vrahům téměř 300 lidí, kteří byli zastřeleni na hranicích na útěku za svobodou. Ona to ale není první podezřelá organizace, která má k prezidentovi blízko, případně jej aktivně podporuje.

Jednou z mnoha je například Český svaz bojovníků za svobodu. Z toho někteří opravdoví bojovníci odcházejí, zato však stále zůstává předseda Jaroslav Vodička. Mají potíže nejen s financemi a členy, ale jsou známí také svými vazbami na Rusko. Vodička se proslavil zejména dnes již legendárním projevem na Terezínské tryzně, kde místo aby slušně uctil památku obětí, hovořil o uprchlické krizi a o mladících s iPhony, kteří podle něj ohrožují naši zemi. Zeman od svazu obdržel vyznamenání stejně jako jeho předchůdce ve funkci Václav Klaus.

V roce 2016 uspořádal neonacista, antisemita a extremista Adam B. Bartoš pochod na Pražský hrad na Zemanovu podporu. Když tehdy předseda ODS Petr Fiala prezidenta logicky vyzval, aby se od takovéto akce distancoval, nestalo se tak. Mluvčí Jiří Ovčáček ještě vzkázal něco v tom smyslu, že na Fialovu podporu nikdo žádné demonstrace nepořádá.

Známou figurkou, která do fanklubu českého prezidenta také patří, je komunista Petr Cvalín. Milovník Ruska a propagátor všeho protizápadního reprezentuje velmi extrémní levici, ovšem Pražský hrad takovéto lidi také neodmítá, naopak – Cvalína můžete v reprezentačních prostorách potkávat na party pana prezidenta, případně 28. října.

Když už jsme u výčtu bizarností z hradní stoky, nelze nevzpomenut památný 17. listopad, kdy Zeman stál na jednou pódiu s extremistou Martinem Konvičkou, který by rád muslimy namlel do masokostní moučky.

Zemanovým dvorním novinářem je Radim Panenka s podivnou minulostí, politicky nejbližší je mu Jan Veleba a dnes samozřejmě také Andrej Babiš. Na oslavu, na níž Zeman oznámil svou kandidaturu, dorazil také například Jaroslav Doubrava, senátor, jehož názory snad už nelze nazvat ani populistickými, jsou prostě neuvěřitelné.

Radikální pohraničníci už do hradního koloritu tak nějak logicky zapadají. Ostatně možná se někdo z nich 28. října dočká nějakého vyznamenání, komunisty a zločince má Zeman obzvláště rád.

Není zde článek celý?