Česko si dle Macrona dělá z Unie supermarket

Tento blog píši i pro svoji paměť, neboť článek v Novinkách z pera Patrika Nachera je pro běžného českého občana dokonalý.

Přehledně totiž uvádí, že Česko sice na jedné straně čerpá z EU dotace, což je skvělý bič v rukách nevolených vládců EU jak vydírat zpupné země. Na druhé straně jsou z Česka vyváděny neskutečné objemy financí především do Německa a Francie v podobě dividend, tedy do dvou zemí, které nás a další východoevropské státy ostatním předhazují jako vyžírky, prý si z EU vybíráme to nejlepší a děláme si z Unie supermarket.

Poznámka k tomu supermarketu a k tomu vyžírání nejlepšího: jestli tedy EU nabízí slušné zboží, mám zájem. Když nabízí plesnivé a zkažené zboží a kdovíjaké šunty v podobě jedovatých náhrad, opravdu se tomu vyhnu velkým obloukem a koho potkám, toho budu varovat. Takže nevážení Macrone, Junkere, Merkelová a další, mizerné zboží sem do našich marketů ze západu kromě jiného proudí např. v podobě nekvalitních potravin, které byste si vy sami nikdy nekoupili a vaši výrobci tvrdí, že jen o takové zboží máme zájem. Je to jinak a vy dobře víte, že naši chudí lidé nemají prostředky na kvalitní zboží a nezbývá jim nic jiného, než kupovat šunty. O vašich představách, že si máme zamořit zemi nebezpečnými migranty a chovat se stejně nezodpovědně a destruktivně, jak se vy chováte ve svých zemích, se ani nechci rozepisovat. Fuj, to přirovnání ze zobáku Macrona je odporné.

Za článek https://www.novinky.cz/komentare/441834-komentar-eu-jako-supermarket-pro-cr-ani-nahodou-patrik-nacher.html velebím pana Nachera především proto, že jako finanční odborník v něm uvedl konkrétní údaje o objemech, které proudí ze zisků z podnikání v Česku na západ. Komu se ho nechce číst, opisuji jen, že za loňský rok činily dividendy pro západní firmy 289 miliard, tedy více než čtvrt biliónu Kč. Trochu jsem hledala, kolik jsme z EU těch dotací čerpali a našla jsem informaci, že za období 2007-2013 to bylo 733 miliard (http://hlidacipes.org/stat-posila-eurodotace-predevsim-sobe-osm-z-kazdych-deseti-eur/), tedy každý rok průměrně něco málo přes 100 miliard, a to bylo období na dotace nejštědřejší. Ministryně Šlechtová v souvislosti s dotacemi upozorňuje, že po r. 2020 žádné dotace pro malé a střední podniky možná nebudou (https://zahranicni.ihned.cz/c1-65768750-cesku-hrozi-ze-po-roce-2020-nebude-dostavat-dotace-z-eu-rika-slechtova-unie-nema-strategii-pro-jejich-rozdelovani), což je ideální argument pro to, abychom my a hlavně naši političtí představitelé, vyděračské vyhrůžky nevolených evropských lídrů rozcupovali na padrť. Strčte si své vnucené a našimi politiky zneužívané dotace do pryč a nevyvádějte z naší země naše bohatství. My pak podle našeho uvážení pomůžeme chudým zemím, jak již nyní činíme v takovém rozsahu, který nám rozpočet umožňuje a pomůžeme v zemích, které budou mít zájem se učit, pracovat a rozvíjet se. Naopak, dividendy, které z našich zemí vyvádíte, zcela určitě nejsou určeny ve prospěch chudých Afričanů …

Není zde článek celý?