Chcete volit levicového Babiše a nebo pravicového? A nebo snad křesťanského?

Jestli jste se zaradovali, že po měkkém Bohuslavu Sobotkovi nastoupí v ČSSD nekompromisní Lubomír Zaorálek, tak si vzpomeňte, co se píše na pekelné bráně ve třetím zpěvu Danteho Pekla: „Zanechte naděje, kdo vstupujete..“

Deník E15 položil Lubomíru Zaorálkovi otázku: „Takže spolupráci s ANO nevylučujete?“

Odpověď nového lídra ČSSD zní:

„Jde o to, jestli taková situace může reálně nastat a jestli by si za daných okolností ČSSD vyjednala důstojnou úlohu. Po volbách se bude rozhodovat o velmi důležitých věcech a mě by mrzelo, kdybychom u toho nebyli. Jde o to, jaké postavení by mělo mít Česko v Evropě. Sociální demokracie má v evropských zemích asi nejvíce partnerů, naše země rozhodně není v EU bezmocná. Proto mi připadá, že by bylo dobré, abychom byli i v příští vládě a mohli využít všech našich kontaktů.“

Takže čeští sociální demokraté si již zvykají na svoji novou – doplňkovou roli v budoucí vládě Andreje Babiše. Budou v ní proto, že by jim bylo moc líto, kdyby v ní nebyli, a pomohou té vládě svými cennými kontakty po celé Evropě.

Volič si z této informace odnáší nové zjištění: Jakkoli se ČSSD právě zbavila přítomnosti Andreje Babiše ve své současné vládě, tak s ním už plánuje vládu novou, a to i za cenu mnohem méně důstojných podmínek. Když člověk volí ČSSD, tak vlastně také volí Andreje Babiše a hnutí ANO.

Asi si řeknete, že by dosavadní voliči ČSSD mohli raději volit Babiše přímo a ne oklikou. Možná ovšem tím, že budou volit Babiše společně s ČSSD, tak vlastně dávají najevo, že jsou pro Babiše v levicovém provedení.

Asi jste si také všimli, že se ODS vyhýbá přímému a otevřenému sdělení, že nepůjde do vlády s hnutím ANO. Předseda strany Petr Fiala jasně řekl, že Andrej Babiš do vlády nepatří. Zároveň ale z nějakého důvodu nemůže koalici ANO a ODS jasně vyloučit.

Volič ODS tedy ví, že podle Fialy Babiš do vlády nepatří, ale zároveň také tuší, že ODS by do vlády s Babišem zjevně vstoupila. A to, že do té vlády „Babiš nepatří“, je jen taková druhotná okolnost toho případného společného pobytu v jedné vládě. Když tedy chcete zvolit Babiše spíše pravicového, tak určitě volte ODS. Máte šanci.

Nu a možná jste si také všimli blahosklonného vystupování KDU-ČSL vůči Andreji Babišovi a přechodu Starostů (STAN) od TOP 09 k této deklarativně křesťanské straně. Sám Babiš tyto křesťany vyznamenal slovy, že KDU-ČSL „není ztracená“.

Příchylnost KDU-ČSL se odehrává navzdory tomu, že její předseda Pavel Bělobrádek jistě ví, co je Andrej Babiš zač. Je všeobecně známo, že spojnicí k Babišově srdci je v KDU-ČSL zejména ministr kultury Herman a cenné služby v oblasti biopaliv poskytl Babišovu Agrofertu ministr zemědělství Jurečka. A že pro „starostu“ Gazdíka je vládní angažmá s Andrejem Babišem dobře představitelné, přičemž TOP 09 by mu ho asi nezajistila, to je také celkem zřejmé.

Jestliže tedy chcete volit Andreje Babiše v křesťanském a pravdoláskařském zabarvení, volte KDU-ČSL. Velmi pravděpodobně tím volíte Andreje Babiše.

Jsme tedy v novém typu demokracie.

Můžeme si vybírat mezi pravicovým Babišem nebo levicovým Babišem a můžeme volit i křesťanského Babiše s havlovskými rysy.

A nebo můžeme volit i komunistického Babiše, neboť i koalice Babiše s komunisty je na stole. Komunisté mají jen smůlu, že mnozí demokraté „zachrání“ demokracii tím, že udělají koalici s Babišem radši sami bez komunistů. A to pak budeme oslavovat jako „vítězství demokracie“.

Takže volit komunisty opět nemá pro komunisty smysl. To už je přeci mnohem komunističtější volbou volit komunistickou stranu pro 21. století, což je hnutí ANO.

Předposlední volbou, kterou totiž český volič má je to, že bude volit nefalšovaného Babiše v jeho přirozeném provedení a čistém tvaru bez přísad. Pak volí hnutí ANO a je spokojený, že zvolil originál.

Jestli vám z tohoto textu plyne, že je tu nyní jen jedna jediná strana, která se jednoznačně zavázala k tomu, že neudělá koalici s Andrejem Babišem, tedy TOP 09 Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga, tak vězte, že to není právě radostným posláním tohoto článku. Jen je to prostě tak.

Mnohem lepší by bylo, kdyby čeští demokraté neměli sklon ke kolaboraci a zavázali se všichni k nulové toleranci Andreje Babiše. Protože ohrožuje demokracii a protože zavedl metody, které jsou ve slušné společnosti nepředstavitelné. Kdyby čeští demokraté takovou kuráž měli, tak by byla svobodná společnost v bezpečí a Babiš by se musel jít klouzat. Dokonce i do té vysněné vlády by se mnozí dostali.

Jenže to by tu musely vést českou demokratickou politiku v ČSSD, v ODS a KDU-ČSL pro změnu nějaké silné osobnosti.

Není zde článek celý?