Dva domobranci byli obzvláště krutě zavražděni, oznámili v LLR

Soudní lékařští odborníci ze samozvané Luhanské lidové republiky potvrzují, že domobranci, které zajali v Donbasu ukrajinští diverzanti, byli vystaveni krutému mučení. Svědčí o tom expertíza dvou těl zemřelých.

Dříve v LLR oznámili, že dva domobranci byli zavražděni a čtyři zajati ukrajinskou diverzní pátrací skupinou v Donbasu 24. června v oblasti Bachmutské trasy.

„Tyto vraždy byly spáchány s neobvyklou krutostí,“ oznámil na briefingu soudních lékařských znalců Denis Mosin.

Soudní lékařský znalec Dmitrij Malovičko upřesnil, že se 26. června ve stachanovském oddělení soudní lékařské expertízy zkoumala těla dvou zemřelých, která byla nalezena na místě činu. „Byla objevena následující tělesná poranění (u jednoho z domobranců — red.): rozsáhle podlitiny a odřeniny hlavy, hrudi a končetin, dále zlámané obličejové kosti, zlomení levé horní končetiny, tři bodné rány na hrudi a 12 střelných zranění na trupu a končetinách,“ řekl na briefingu.

Podle Malovička byla u druhého vojáka objevena tělesná poranění jako „značné podlitiny a odřeniny hlavy, trupu a končetin, zlomená žebra na obou stranách, střelné poranění břicha, hrudního koše a v oblasti hlavy — dvě ve spánkové a jedno v týlní části.“

„Všechna zranění jsou ještě ze života, z čehož vyvozujeme, že byli lidé v době, kdy jim byla způsobena tělesná zranění, podrobeni mučení a týrání,“ potvrzuje Malovičko.


Není zde článek celý?