Evropská komise dostala z Česka dopis, který vyjadřuje podporu Severního proudu 2

Evropská komise dostala dopis od šesti poskytovatelů plynovodních systémů (PS) z Německa, Rakouska a Česka, ve kterém vyjádřili podporu projektu stavby plynovodního potrubí Severní proud 2, sdělil zástupce tiskového oddělení EK RIA Novosti.

„Mohu potvrdit, že jsme dopis dostali. Stejně jako na všechny dopisy, které jsou adresované Evropské komisi, odpovíme i na tento na odpovídající úrovni,“ odpověděl zástupce agentuře na otázku, jestli dostala EK dopis od šesti poskytovatelů PS z těchto zemí, který podporuje Severní proud 2.

Dříve agentura Bloomberg informovala o tom, že byl dopis adresován vedoucímu Evropské komise Jean-Claudu Junckerovi. Pod dopis se podepsaly společnosti Gas Connect Austria, Fluxys Germany, ONTRAS, NET4Gas, Gascade a Gasunie Germany.

Poskytovatelé PS také vyjádřili, že jsou nespokojení kvůli naplánovanému jednání o dohodě s RF ohledně klíčových principů fungování plynovodu, píše agentura.

Severní proud 2 pomůže podporovat konkurenci na evropském trhu plynu a posílí bezpečnost dodávek. V dopisu je také uvedeno, že jednání mohou vyvolat mnoho zásadních negativních efektů.

Poskytovatelé PS začali investovat do nových aktiv plynové infrastruktury, která se týká Severního proudu 2 na souši. Jakýkoli odklad, spojený s potenciálním jednáním, může způsobit zásadní ekonomické škody těmto společnostem, uvádí se v dopisu.


Není zde článek celý?