Hawking uvedl termíny přesídlení lidí ze Země

Britský vědec Stephen Hawking předpokládá, že během nejbližších 30 let musí lidstvo zahájit migraci ze Země. Fyzik o tom hovořil na Mezinárodním festivalu vědy a umění Starmus IV, který se koná v norském městě Trondheim. Informuje o tom The Telegraph.

Podle názoru vědce 30 let stačí k tomu, aby byla vytvořena základna na Měsíci, a 50 let — na Marsu. Hawking navrhuje, aby na tato nebeská tělesa byly vyslány vzorky rostlin, živočichů a hub. „Jsem přesvědčen, že lidé musí opustit Zemi. Země začíná být pro nás malá, naše fyzické zdroje se vyčerpávají alarmujícím tempem“, řekl fyzik.

Hawking tvrdí, že migrace umožní vyhnout se přelidnění planety a problémům, spojeným s globálním oteplením. Podle názoru vědce katastrofa na Zemi, k níž může dojít kvůli tomu, že na ni spadne asteroid, bude přelidněna nebo vlivem globálního oteplení, jednou nevyhnutelně přijde. Osvojení dalekého vesmíru fyzik přirovnává k objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem. Podle jeho názoru je to pro lidstvo jediná cesta rozvoje.


Není zde článek celý?