Izrael podruhé za dva dny zaútočil na pozice syrské armády u svých hranic

Izraelská armáda opět zaútočila na pozice syrského dělostřelectva a na vozidlo s municí v reakci na několik granátů, jež vybuchly na území Golanských výšin, které kontroluje židovský stát, uvedla tisková služba ozbrojených sil.

Jedná se již o druhý podobný incident za poslední dva dny. Armáda se domnívá, že stejně jako včera během bojů mezi vládními silami a jednotkami opozice dělostřelecké granáty omylem přelétly přes dělící linii.

Izraelská strana ztráty neutrpěla. O výsledcích odvetného útoku Izraelské obranné síly zatím neinformují.

V sobotu podle izraelských údajů přes dělící linii na Golanské výšiny dopadlo několik desítek dělostřeleckých granátů. Izrael označil ostřelování za porušení své suverenity a v reakci na to přesně cílenými leteckými údery zničil dva syrské tanky a těžký kulomet.

Mezitím informovaný místní zdroj agentuře RIA Novosti uvedl, že v tuto dobu v oblasti Golanských výšin syrské vládní síly čelily velkému útoků teroristů na město al-Baas.

Délka hranice mezi Sýrií a Izraelem dosahuje kolem 80 km. Státy nemají diplomatické styky. Damašek nikdy neuznal existenci státu Izrael a Tel Aviv považuje svého souseda za nepřátelský stát.


Není zde článek celý?