„Kdyby nebyl Zeman prezidentem, byl by v invalidním důchodu,“ řekl profesor Pirk

Miloš Zeman ohlásil kandidaturu. | FOTO: repro ČT, Hlídací pes

Jeden z nejuznávanějších tuzemských lékařů, profesor Jan Pirk, řekl, že Miloš Zeman toho pro Českou republiku již vykonal dost a měl by se odebrat na odpočinek. V rozhovoru pro Info.cz se lékař vyjádřil k aktuálnímu zdravotnímu stavu prezidenta. „Kdyby dělal jakékoliv jiné zaměstnání, tak by byl v invalidním důchodu,“ řekl přednosta IKEM Jan Pirk. Pozastavil se také nad tím, že Zeman kouří i na palubě vládního leteckého speciálu.

Zeman musel v minulých týdnech několikrát změnit program kvůli únavě nebo zhoršenému zdravotnímu stavu. Problémy mu působí především chůze a delší stání. Kvůli tomu si například na summitu NATO nevyslechl projevy nejdůležitějších státníků. Při společném fotografovaní v Číně na něj ostatní prezidenti museli čekat, než ho jeho tým přiveze na kolečkovém křesle.

Devětašedesátiletý Jan Pirk je jen o tři roky mladší než Miloš Zeman, od roku 1991 vede Kardiocentrum IKEM, je jedním z nejuznávanějších operatérů v Evropě. Má za sebou stovky transplantací srdce a dalších operací, je stále aktivním operatérem, ročně provádí až 250 operací. Ve volném čase je závodníkem v běhu a běžeckém lyžování.

Není zde článek celý?