Kisljak vysvětlil, proč odmítá komentovat kontakty s Trumpovým zetěm

Velvyslanec Ruska v USA Sergej Kisljak, kdy odpovídal na otázky novinářů o schůzce s poradcem a zetěm prezidenta USA Donalda Trumpa Jaredem Kushnerem, prohlásil, že nekomentuje své denní diplomatické kontakty, že to platí nejen pro rozhovory s Kushnerem.

List The Washington Post dříve oznámil s odvoláním na americké úředníky obeznámené s údaji rozvědky, že na začátku prosince 2016 Kushner na schůzce s Kisljakem v mrakodrapu Trump Tower prý navrhl zřídit tajný spojovací kanál mezi Moskvou a přechodným Trumpovým týmem, a využít k tomu ruských diplomatických zastupitelství v USA.

„Nekomentuji moje denní kontakty, a to je naše politika, která platí nejen pro rozhovory s Kushnerem, ale pro všechny naše denní besedy“, řekl velvyslanec v New Yorku, kam přijel na představení Rudá Giselle baletního divadla Borise Ejfmana.

Kisljak také řekl, že se neobává toho, že v nejbližších dnech napíšou o jeho návštěvě americká média a začnou spekulovat na téma možných schůzek. „Když napíšou, že jsem se setkal s velkolepými herci z Ruska, budu jen velmi rád“, poznamenal velvyslanec.

Není zde článek celý?