KLDR bude rozvíjet jaderný program „bez průtahů“

KLDR zcela odmítá poslední rezoluci RB OSN o rozšíření sankcí proti Pchjongjangu v souvislosti se starty raket a je připravena „bez průtahů pokračovat v rozvoji jaderných zbraní“, řekl zástuce severokorejského MZV.

Jak uvádí Korejská centrální zpravodajská agentura (KCZA), v komentáři diplomat řekl, že nové sankce proti KLDR „jsou vražedným jednáním, jehož cílem je brzdit rozvoj jaderných sil (země), odzbrojit a zcela zadusit zemi ekonomicky“.

„Ať jsou sankce jakékoliv a nátlak jakýkoliv, my nesejdeme z cesty rozvoje jaderných sil, kterou jsme zvolili k ochraně suverenity naší země a jejího práva na existenci a jsme rozhodnuti pokračovat do konečného vítězství“, uvádí se ve zveřejněné zprávě zástupce MZV KLDR.

Diplomat zdůraznil, že mezinárodní společnost je na velkém omylu, pokud předpokládá, že sankce byly vytvořeny „za kulisami“ USA a Čínou, „mohou zabrzdit nebo odložit rozvoj jaderných sil (KLDR) byť jen na okamžik“.

Rada bezpečnosti OSN v pátek jednohlasně přijala rezoluci, rozšiřující sankce proti KLDR v souvislosti s pokračujícími starty raket. Do seznamu bylo zařazeno několik soukromých osob a čtyři právnické osoby: raketová vojska, obchodní firmy a banka.

Není zde článek celý?