Koalice USA opět rozšířila pole letů v Sýrii

Koalice vedená USA za poslední dva dny opět rozšířila pole letů v Sýrii, svědčí o tom zprávy koalice.

Poté, co Ministerstvo obrany Ruska 19. června oznámilo ukončení spolupráce s USA v rámci Memoranda o předcházení vzdušným incidentům nad Sýrií, koalice oznámila přemístění svých letounů a odmítla sdělit, jak se změní jejich trasy.

Podle zpráv koalice 20. a 21. června letouny útočily pouze v oblasti Rakky, samozvaného hlavního města v Rusku zakázané teroristické organizace Islámský stát. 22. června se však už pole letů rozšířilo, do zprávy se vrátily takové oblasti jako Abu Kamal ve východní Sýrii a Dejr az-Zaur na severovýchodě země a také Palmýra. Navíc se počet letů skoro zdvojnásobil na více než 30.

Tuto tendenci potvrdila zpráva za 23. červen, která byla zveřejněna v sobotu. Pole útoků koalice se znovu rozšířilo v pátek a zahrnovalo Abu Kamal, Dejr az-Zaur, Rakku a také oblasti Šaháda a Hasaki v provincii El Hasaki na severovýchodě země.

RIA Novosti nedisponují komentářem koalice, je-li zúžení pole útoků spojeno s posledními událostmi. Zástupce koalice Ryan Dylan v pátek oznámil, že kanál komunikace s Ruskem stále funguje.

Letectvo koalice vedené USA pro boj s Islámským státem sestřelilo syrský Su-22 v provincii Rakka a oznámilo, že tento letoun shodil bomby v blízkosti pozic Syrských demokratických sil (SDF, základy tvoří jednotky syrských Kurdů), oznámila dříve koalice. Damašek oznámil, že letadlo syrského letectva vykonával úkoly proti IS.


Není zde článek celý?