Kongres USA publikoval návrh zákona o nových sankcích proti Rusku

Americký kongres publikoval návrh zákona o nových sankcích proti Rusku. Bankám, na které jsou uvaleny sankce, mohou omezit dobu financování z 90 dnů na 14, vyplývá z dokumentu.

Společnostem a fyzickým osobám USA budou zakázány „všechny obchody s poskytováním financování a jiné obchodní vztahy za účasti nového dluhu o délce trvání déle než 14 dní“.

Podle aktuálních omezení je americkým společnostem a občanům zakázáno poskytovat ruským bankám či společnostem, které jsou s nimi svázané, kredit na dobu delší než 90 dní. Všechny ostatní transakce s nimi jsou povoleny.

Kromě toho se navrhuje omezit dobu financování ruských energetiků. Společnostem a fyzickým osobám USA budou zakázány „všechny obchody s poskytováním financování a další obchodní vztahy za účasti nových dluhů o délce trvání více než 30 dní“.

Senátoři budou o tomto návrhu hlasovat ve čtvrtek po procedurním hlasování ve středu. Poté musí sankce schválit druhá komora parlamentu, následně Bílý dům.

Tato protiruská opatření se projednávají v rámci návrhu zákona o sankcích proti Íránu. Přitom v dokumentu jsou části, které prezidentovi USA Donaldu Trumpovi neumožňují oslabit či zrušit tato opatření bez schválení kongresu.


Není zde článek celý?