Korporace MiG informovala o vývoji tří nových bezpilotních letounů

Ruská letadlová korporace MiG vyrobila zkušební vzorky lehkých bezpilotních strojů tří typů: výzvědný, útočný a pro radioelektronický boj, sdělil v interview pro list Kommersant generální ředitel společnosti Ilja Tarasenko.

„Naše elaboráty vyvíjené od počátku dvoutisících let se nám velmi hodily, četné z nich dnes používáme v naši konstrukční kanceláři. Jde o bezpilotní letouny lehkého typu, schopné vykonat výzvědné úkoly, vést radioelektronický boj a zasadit údery objektům nepřítele… Již máme zkušební vzorky.“ řekl.

Tarasenko vysvětlil, že společnost seznamuje se svými elaboráty zákazníky, kteří mají schválit rozhodnutí o dalším financování projektů. Podle jeho slov, hodlá MiG vyvinout v budoucnu přístroj, který sloučí funkce všech tří dronů.

„Zahájili jsme několik vědecko-výzkumných a zkušebně-konstrukčních projektů. Na dostavbu bezpilotních strojů budeme potřebovat několik set milionů rublů. Přirozeně, že potřebujeme zdroj financování. Avšak již dnes máme výrobky, které brzy předvedeme potenciálním zákazníkům,“ dodal generální ředitel korporace MiG.


Není zde článek celý?