Krymská vláda poradila europoslancům, aby se učili základům

Znovusjednocení Krymu s Ruskem proběhlo v přísném souladu s mezinárodní legislativou a poslanci europarlamentu, kteří si to nepřejí přiznat, by měli pozorněji přečíst mezinárodní dokumenty, řekl předseda státního výboru krymské vlády pro mezinárodní vztahy Zaur Smirnov.

Europarlament schválil rezoluci pro situaci v Černomořském regionu, v které podrobil Rusko kritice. Praví se v ní, že připojení Krymu k Rusku bylo protizákonné a způsobilo hluboké změny „v strategické situaci“ v Černém moři a přilehlém regionu. V rezoluci se mluví o naprosté podpoře europarlamentem územní celistvosti Ukrajiny.

„Europoslanci by se měli učit základům. Tedy, pozorněji prostudovat mezinárodní dokumenty, ve kterých je zakotveno právo národů a národností na sebeurčení. Občané Krymu toto své právo uplatnili v referendu na základě pravomocí zakotvených tenkrát v ústavě Autonomní Republiky Krym,“ řekl Smirnov agentuře RIA Novosti.

Podle jeho názoru si europoslanci nemohli nevšimnout zřejmých věcí, samozřejmě v případě, že jejich rozhodnutí a prohlášení nejsou diktována politickými motivy.

„Věříme, že dříve nebo později přestane europarlament pošlapávat svými prohlášeními mezinárodní principy a práva celých národů,“ zdůraznil Smirnov.

Není zde článek celý?