Kyjev vysvětlil skromné přijetí Porošenka v Bílém domě osobitým stylem Trumpa

Místopředsedkyně ukrajinské Nejvyšší rady Iryna Herašenková vysvětlila skromné přijetí ukrajinského prezidenta Petra Porošenka v Bílém domě. Napsala o tom na svém účtu ve Facebooku.

Podle Herašenkové rozhovor hlav států netrval pouze několik minut, jak to vyplývá z přepisu záznamu Bílého domu, ale půlhodiny. Přitom poslankyně dodala, že takovýto formát je pro současného amerického prezidenta zcela normální.

„Velký počet důležitých mezinárodních jednání prezidenta Trumpa trval právě půlhodiny a často i méně. Říká se, že krátké schůzky jsou jeho stylem,“ napsala Herašenková.

Porošenko se v úterý ve Washingtonu setkal s Trumpem. Podle údajů Bílého domu během krátkého rozhovoru si prezidenti obou zemí promluvili o mírovém řešení konfliktu v Donbasu, reformách a boji proti korupci na Ukrajině.

Jak dříve psal západní tisk, v Kyjevě avizovali tuto návštěvu jako obzvlášť důležitou, zatímco v administrativě Donalda Trumpa uvedli, že se Porošenko pouze „zastaví“ u amerického prezidenta. Konkrétně se uvádí, že se ukrajinský prezident nedočkal červeného koberce, ale tiše vstoupil do západního křídla Bílého domu.


Není zde článek celý?