Lavrov řekl Jaglandovi o pozastavení příspěvků do Rady Evropy

Ministr zahraničí RF Sergej Lavrov informoval generálního tajemníka Rady Evropy (RE) Thorbjørna Jaglanda o rozhodnutí Ruska ohledně pozastavení splacení příspěvků do rozpočtu RE za rok 2017 do obnovení v plném rozsahu pravomocí delegace Federálního shromáždění RF v PACE, praví se v zprávě MZV RF.

Lavrov měl v pátek telefonní rozhovor s Jaglandem.

„Ministr informoval generálního tajemníka Rady Evropy o rozhodnutí ohledně pozastavení splacení příspěvku Ruské federace do rozpočtu Rady Evropy za rok 2017 do obnovení v plném rozsahu a bez žádných podmínek pravomocí delegace Federálního shromáždění Ruské federace v Parlamentním shromáždění Rady Evropy a upozornil Thorbjørna Jaglanda na prohlášení ruského MZV na toto téma z 30. června,“ praví se v zprávě.

Strany rovněž projednaly další aktuální otázky účasti RF na činnosti Rady Evropy, včetně průběhu ratifikace Konvence RE o praní, odhalení a zabavení příjmů z kriminální činnosti a o financování terorismu, o Konvenci RE o společném přístupu k bezpečnosti, ochraně a obsluze během sportovních akcí.


Není zde článek celý?