Letadlová loď Admirál Kuzněcov bude po opravě sloužit ještě 20 let

Jediná k dnešnímu dni letadlová loď Admirál Kuzněcov může po opravě sloužit Vojenské námořní flotile ještě 20 let, řekl ve středu RIA Novosti viceprezident Sjednocené loďařské korporace pro vojenské stavby lodí Igor Ponomarjov.

„Na opravu těžkého letadlového křižníku Admirál Kuzněcov zatím smlouvu nemáme. Existuje představa o objemu prací a naše podniky jsou na ně připraveny. Po obnovení může křižník sloužit ještě 20 let“, řekl během mezinárodního Vojensko-námořního salonu 2017.

V říjnu 2016 skupina lodí SF v čele s těžkým atomovým raketovým křižníkem Petr Veliký, v níž byl těžký letadlový křižník Admirál Kuzněcov, velké protilodní koráby Severomorsk, Viceadmirál Kulakov a podpůrná plavidla, vyplula do oblasti severovýchodního Atlantiku a Středozemního moře.

Od 8. listopadu plnila úkoly v boji proti terorismu v Sýrii.

Za dva měsíce bojové služby piloti námořního letectva letky Admirála Kuzněcova vykonali 420 bojových letů, během nichž bylo zasaženo více než 1,2 tisíce objektů mezinárodních teroristů na území SAR. Na cíle v Sýrii byly provedeny útoky raketami s plochou dráhou letu.

V únoru se skupina lodí vrátila do Severomorska.


Není zde článek celý?