LLR sdělila, že Ukrajina vydává studenty vojenské školy za zajaté domobrance

Oficiální zástupce Národní milice samozvané Luhanské lidové republiky Andrej Maročko obvinil SBU z toho, že vydávají účastníky kurzu Charkovské státní univerzity vnitřních záležitostí za zajaté vojáky Národní milice LLR.

Dříve LLR zpochybnila informace z ukrajinských médií o zadržení diverzní skupiny Národní milice LLR u hranice bojů v oblasti Želobok v Donbasu.

„Ukrajinské tajné služby vydávají účastníky kurzu Charkovského institutu MV (Charkovská státní univerzita VZ — pozn. red.) za vojáky lidových republik, kteří se dostali do zajetí a následně poskytují vděčná přiznání na videokameru s dopředu připraveným textem, se zakrytými obličeji a změněným hlasem,“ řekl novinářům Maročko.

Podle něj se takovými akcemi snaží SBU a velení VSU zvýšit bojového ducha ukrajinských vojáků přední linie a také se snaží skrýt případy dezertérství a zanechávání pozic ve svých útvarech.

Otázka zregulování situace v Donbasu se projednává mimo jiné během schůzek kontaktní skupiny v Minsku, která v září roku 2014 schválila už tři dokumenty, které upravují kroky k deeskalaci konfliktu. Avšak i po schválení příměří strany konfliktu pokračují v přestřelkách.


Není zde článek celý?