Londýn oznámil, že je připraven na kyberútoky odpovídat útoky leteckými

Londýn je připraven použít při odpovědi na hackerské útoky, které hrozí státu, obvyklé druhy zbraní včetně letectva. Informoval o tom ministr obrany Velké Británie Michael Fallon, píše Times.

Odezva Londýna na internetový útok může jít „ze vzduchu, z pevniny, moře nebo z kybernetického prostředí,“ poznamenal ministr.

Británie má svůj vlastní sklad kybernetických zbraní, které se používají pro boj s Islámským státem (v Rusku zakázaná organizace), v Iráku a v Sýrii. Podle Fallonových slov ukázalo Spojené království efektivitu této zbraně a bylo jednou z prvních zemí, která nabídla NATO technologie pro podporu misí vojenského bloku.

Londýn pobízí NATO, aby byly útoky hackerů srovnávány s napadením obvyklými zbraněmi. V takovém případě se agrese dokonce i jen vůči jednomu členovi aliance bere jako napadení NATO celkově, poznamenává Times.

Dříve se ukázalo, že byla počítačová síť britského parlamentu vystavena hackerskému útoku. Pachateli se povedlo zlomit některá nespolehlivá hesla poštovních schránek poslanců na parlamentním serveru.


Není zde článek celý?