Londýnský taxikář sdělil, jak se pokoušel zastavit útočící teroristy

Řidič londýnského taxíku, který byl očitým svědkem teroristického útoku v britské metropoli, sdělil, jak se pokoušel zastavit útočníky s noži na Londýnském mostu.

Taxikář Chris řekl v éteru rozhlasu LBC, že i když neviděl, jak dodávka vjela na mostu do chodců, stal se svědkem všech dalších událostí.

„Tři muži vystoupili z auta s noži dlouhými asi 30 centimetrů a vydali se do Borough High Street, kde bezhlavě útočili na lidi,“ vzpomíná taxikář.

Vyprávěl, jak se obrátil na svého klientí a řekl, že teď srazí autem jednoho z útočníků.

„Chtěl jsem ho srazit. Otočil jsem a zkusil to, ale ten se mi vyhnul,“ řekl řidič. Hned na to přispěli policisté, dodal Chris.

Chris popsal útočníka jako vysokého muže, nakrátko ostřihaného a s bradkou. Podle jeho slov měli všichni tři zločinci středomořské vzezření.

Další spolubesedníci rozhlasové stanice sdělili, že viděli lidi ležící na ulici a policisty ozbrojené obušky a pistolemi.

Policie předtím potvrdila, že na Londýnském mostu a blízké tržnici Borough došlo k teroristickým útokům. Na mostu vjela dodávka do chodců, na Borough utrpěli lidi bodná zranění. Je to třetí teroristický útok ve Velké Británii za dva a půl měsíce. Kvůli předcházejícímu útoku 22. května v Manchesteru vyhlásila premiérka Theresa Mayová na několik dní nejvyšší stupeň teroristické hrozby, což umožnilo zapojit do bezpečnostních opatření v klíčových objektech armádu. Před týdnem byl stupeň ohrožení snížen.

Není zde článek celý?