Lyonští nacionalisté okupují budovu v centru města: zrodila se první Bastion Social!

Tiskové prohlášení Groupe Union Défense (GUD) ze dne 27. května 2017

Ve Francii dnes žije na nebo pod hranicí chudoby 8,8 milionů Francouzů, tedy jeden ze sedmi. Stočtyřicet až 150 tisíc jich je bez domova. Francouzský stát v současnosti vlastní nemovitosti o výměře asi 78 milionů metrů čtverečních (včetně jednoho milionu bytů), z nichž je 11 milionů m2 oficiálně volných (tedy neobsazených).

Má tedy více než dostatek možností přidělit bydlení našim nejhůře strádajícím krajanům – místo toho se však raději stará o neevropské ilegální imigranty, kteří dennodenně, na náklady a úkor francouzského národa, zaplavují naše břehy.

Proto jsme se rozhodli zabrat léta neobývaný bytový dům, vhodný pro poskytnutí nám střechy nad hlavou. Tímto vysoce symbolickým činem vyhlašujeme otevření Bastion Social Lyon, místa solidarity a vzájemné pomoci.

Vyzýváme všechny Francouze, kterým ještě záleží na osudu jejich krajanů a sociální spravedlnosti, aby se k nám připojili a pomohli nám přímo v této budově na adrese: 18 rue du Port-du-temple 69002 Lyon.

Kolektiv Bastion Social

Kolektiv Bastion Social

Budeme potřebovat dobrou vůli každého, kdo před cizími raději napřed pomůže svým vlastním, abychom dokázali zrenovovat prostory, zajistili potraviny, oblečení i finanční příspěvky. „Vstupujeme do časů, kdy musí být slova následována činy,“ jak řekl Dominique Venner.

Pomoc Bastion Social

Bastion Social: „Před cizími raději napřed pomůžeme svým vlastním!“

Tímto obsazením chceme vyslat rozhodný signál systému. Nastal čas upřednostnit vlastní národ!

Proto požadujeme:

  1. Vytvoření rozsáhlého plánu na rekonstrukci a renovaci bydlení, včetně ubytovacích kapacit pro studenty.
  2. Systematickou upřednostňování našich občanů při přidělování bydlení.
  3. Zábor a kompletní obnovu opuštěných veřejných budov za účelem zajištění slušného bydlení pro nejhůře strádající Francouze.
  4. Snížení daně z bydlení (taxe d’habitation) pro nízkopříjmové skupiny a okamžité zastavení jejího dalšího zvyšování, a také její dočasné pozastavení pro studenty s nejnižšími příjmy.
  5. Usnadnění dostupnosti vlastního bydlení prostřednicím státem dotovaných půjček a mikroúvěrů.

Naplnění těchto našich požadavků pomůže Francouzům znovu nalézt důstojnost v moderním světě, zničeném kapitalismem a ultra-individualismem.

Bastion Social Gianluca Iannone CasaPound

Gianluca Iannone, zakladatel a vůdce CasaPound Italia, na návštěvě Bastion Social 8. června 2017.

Těšíme se na všechny dobrovolníky, kteří se chtějí podílet na projektu praktické podpory našich lidí v Bastion Social, 18 rue du Port-du-Temple, 69002 Lyon.

Solidarita je naší zbraní!

Steven Bissuel, GUD Lyon

PODPOŘTE BASTION SOCIAL!

IBAN : FR7613825002000800914561189
BIC : CEPAFRPP382

Není zde článek celý?