Média: Ruskou fotbalovou reprezentaci na MS 2014 podezřívají z užívání dopingu

Britský list Daily Mail s odvoláním na jakési emaily tvrdí, že všechny členy ruské fotbalové reprezentace, kteří se účastnili mistrovství světa v roce 2014, organizace FIFA podezřívá z užívání dopingu. Žádné důkazy svých tvrzení však list neuvádí.

List píše, že dostal přístup k emailům, jež údajně obsahují informace o tom, že ruské laboratoře dopingové kontroly otevřeně mluví o „vládním nařízení“ utajit porušování.

Na základě těchto údajů list dochází k závěru, že „stovky usvědčených (z užívání dopingu) ruských sportovních hvězd pokračují v účasti mezinárodních sportovních utkání a někteří z nich neprocházejí kontrolami.“ Jak uvádí list, nejméně 34 ruských fotbalistů se nalézá na této listině včetně 23 hráčů národního týmu, kteří se účastnili mistrovství světa ve fotbale v roce 2014.

Daily Mail rovněž píše, že čtyři fotbalisté Maxim Kanunnikov, Denis Glušakov, Igor Akinfejev a Alexandr Samedov, kteří jsou členy ruské fotbalové reprezentace na Konfederačním poháru FIFA 2017, se rovněž podezřívají z užívání dopingu.

V článku se tvrdí, že FIFA má údajně k dispozici „podrobné spisy“ na tyto hráče a zatím není jasné, jaká opatření budou vůči těmto fotbalistům přijata. Přitom nejmenovaný představitel FIFA uvedl, že „experti prozatím ještě pokračují prověřovat podezřelé.“ FIFA oficiálně tato prohlášení nepotvrdila.


Není zde článek celý?