Média se dozvěděla o sporech Trumpa s poradci ohledně schůzky s Putinem

Prezident USA Donald Trump trvá na schůzce s ruským lídrem Vladimirem Putinem s dodržováním všech diplomatických formalit, informuje agentura Associated Press s odkazem na nejmenované americké úřední osoby.

AP připomíná, že v americké administrativě existují hluboké rozpory ohledně toho, jaký přístup k Moskvě má zvolit Washington kvůli probíhajícímu v USA vyšetřování „styků v Ruskem.“ Podle agentury má možná schůzka Trumpa s Putinem tyto rozpory prohloubit.

Mnozí z prezidentova okolí se domnívají, že Washington musí dnes zachovat odstup a jednat s Ruskem s velkou opatrností. Avšak Trump a několik dalších členů jeho týmu trvají na plnohodnotné dvoustranné schůzce s Putinem. Prezident USA se, například, vyslovil, nehledě na výzvy k zdrženlivosti ze strany úředníků ministerstva zahraničí a Rady národní bezpečnosti, pro přístup médií a splnění všech bodů protokolu příslušných pro tyto konsultace.

Agentura zdůrazňuje, že někteří poradci doporučují Trumpovi rychlou neformální schůzku s ruským prezidentem během summitu G20, anebo zorganizování „jednání o strategické stabilitě“ zástupců americké a ruské delegace, která obvykle předpokládají účast prezidentů.


Není zde článek celý?