Média: u Trumpa se objevil ranní rituál, věnovaný Rusku

U prezidenta USA Donalda Trumpa se objevil nový ranní rituál, spojený s Ruskem, uvádí The Washington Post s odkazem na zdroje v kanceláři Bílého domu.

List uvádí, že v poslední době každý den kolem 6.30 hod. se konzultuje telefonicky se členy svého právnického týmu a projednává s nimi zprávy týkající se jeho údajného spojení s Moskvou.

Uvádí se, že během takových briefingů odborníci dávají Trumpovi doporučení týkající se reakcí na projednávání „ruského zásahu“ do voleb a také ohledně otázek konfliktů s médii uveřejňujícími „falešné zprávy“.

Kromě toho podle slov jednoho ze zdrojů během takových rozhovorů Trump „vypouští páru“, aby pak během pracovního dne nemyslel na vyšetřování jeho „ruských kontaktů“, které „visí nad jeho funkčním obdobím jako bouřkový mrak“.

V americkém Kongresu probíhá několik nezávislých vyšetřování údajného ruského zásahu do průběhu voleb prezidenta USA, ve kterých zvítězil Donald Trump. Analogické vyšetřování koná také FBI.

Rusko nejednou tato obvinění vyvrátilo a tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov je označil za „absolutně nepodložená.“


Není zde článek celý?