Média: v USA budou posílat slepice před porážkou do plynových komor

Jeden z předních světových výrobců kuřecího masa, Tyson Foods , chce využít novou technologii a před odesláním na porážku uspat slepice ve speciálních plynových komorách, uvedl ve čtvrtek portál FoodDive.com.

Jak uvádí FoodDive.com, uspání slepic před porážkou je už dávno zavedeno v USA, ale většina výrobců k tomu používá elektrické výboje nízkého napětí.

S odkazem na oficiální prohlášení koncernu portál upřesňuje, že výrobci kuřecího masa považují takový způsob za humánnější vůči drůbeži.

Jde o metodu uspání pomocí kontrolovaného složení plynu a vzduchu. Odborníci tvrdí, že taková metoda umožňuje snížit úroveň stresu u zvířat, zkrátit dobu jejich uspávání a zlepšit pracovní podmínky zaměstnanců podniku.

Zatím se předpokládá, že nová technologie začne být využívána v příštím roce na dvou závodech Tyson Food. Konečné rozhodnutí ohledně jejího zavedení společnost přijme po zkušební době.

Jak uvádí FoodDive.com, Národní rada výrobců drůbežího masa USA otevírá řadu otázek ohledně uspávání pomocí plynu, jelikož při jeho nesprávném použití uspat slepice okamžitě nelze.

FoodDive.com také uvádí, že v zemích Evropské unie 19 % slepic uspávají právě pomocí plynu. Ale podle údajů portálu je tam v této souvislosti zavedena řada omezení.


Není zde článek celý?