Média zjistila další podrobnosti situace s ruským diplomatickým majetkem v USA

Moskva očekává od MZV USA písemné návrhy na vyjasnění situace kolem ruského diplomatického majetku v USA, oznámil list Izvestija s odvoláním na zdroje na MZV.

Podle informace vysoce postavených zdrojů listu v ruských diplomatických kruzích už byl balík „zrcadlových“ opatření připraven, Rusko však poskytuje USA čas na urovnání tohoto problému. „Americká strana nedávno slíbila, že zašle na MZV RF v nejbližší době návrhy, jak hodlá Washington urovnat diplomatickou krizi, a proto se v Moskvě rozhodli „trochu počkat“, píše list Izvestija.

Jiný zdroj oznámil, že objekty odvetných sankcí se mohou stát vila v Serebrjaném boru a skladní prostor v Moskvě. Upřesnil rovněž, že velvyslanecké anglicko-americké školy v Petrohradu se to nejspíše nedotkne. Sídlo velvyslance USA ve Spaso House v Moskvě také nebude objektem odvetných omezení, praví se v článku.

V prosinci 2016 administrativy amerického prezidenta Baracka Obamy zavedla řadu sankcí proti Rusku, mezi kterými bylo uzavření přístupu k předměstským domům stálých zástupců Ruska v OSN v New Yorku a velvyslanectví ve Washingtonu.


Není zde článek celý?