„Mediální odborník“ Žantovský má starost o svobodu. Tak díky za názor

Petr Žantovský, který spolu s Jaromírem Nohavicou pokřtil na Krameriově ceně samozvané Asociace nezávislých médií svou novou knihu, opět šíří moudra v Parlamentních listech. Má starost o svobodu médií i všech lidí, protože ta je ohrožena zlou politickou korektností, která se nám tady šíří jako mor. Slovy klasika: Tak určitě. Tentokrát navíc zmiňuje i FORUM 24.

Pan Žantovský toho ve skutečnosti o médiích zase tak moc neví, dobře si ale uvědomuje, co jeho čtenáři chtějí slyšet. A tak si vymýšlí nesmysly o dialogu, zamlčuje, že tzv. dezinformační weby a fake news jsou ve skutečnosti prosté lži, a bagatelizuje jejich problematičnost. Ta nejlepší část rozhovoru ale zní následovně:

V Česku prý řádí proruské dezinformační weby. Jak se jim podle vás můžeme bránit?

Samostatným myšlením. Každou informaci, kterou dostanu, odkudkoli, náležitě poměřit informacemi jinými, vlastní zkušeností, vzdělaností. Nevím, zda tu řádí ruské weby, ale vím, že tu řádí neziskovky, které si z boje proti „ruským webům“ udělaly zatraceně výnosnou živnost. Jedno fuj platí jim, a druhé fuj platí těm, kdo je platí.

Působí zde dezinformace i z druhé strany?

Samozřejmě. Je studená válka, a to jede propaganda ze všech stran na plné obrátky. Proč se servery jako Neovlivni.cz, Hlídací pes či Svobodné fórum resp. FORUM 24 vyrojily víceméně současně, mají stejné obsahy, zájmy a rétoriku? Odpovězte si každý sám.

Takže abychom vám odpověděli, pane Žantovský. Je samozřejmě jasné, že lidé, kteří jsou z ruských peněz placeni – jako třeba Vy –, prostě nemohou jen tak jednoduše předpokládat, že existují lidé jiní, kteří se doopravdy bojí o svobodu v České republice.

A ne, samozřejmě že není náhoda, že podobné weby vznikly v podobnou dobu. Možná jste si toho nevšiml, ale v roce 2013 koupil oligarcha Andrej Babiš vydavatelství Mafra a s ním i jedny z nejsilnějších zpravodajských kanálů v zemi. Ano, chápu, že lidi, jako jste Vy, zajímá o něco více to, jestli Česká televize dostatečně pomlouvá Evropskou unii.

Je samozřejmě roztomilé snažit se vytvářet snahu, jak nezávislé (nikoli alternativní, protože panem Žantovským jmenovaná média rozhodně nemají s tou jeho alternativou společného vůbec nic) weby platí americká ambasáda, ilumináti, neziskovky a Soros. Tuhle pohádku už známe.

Rozdíl je v tom, že my si nepřejeme, aby v České republice zvítězil ruský vliv, který je v Žantovského oblíbených médiích zosobněn stejně jako v Andreji Babišovi.

Ostatně – pan Žantovský sám říká, že neví, zda tu řádí ruské weby. Člověk, který zdůrazňuje, že je placen panem Voráčkem, byl ale měl rovnou přiznat, že ví, že tu řádí ruské peníze.

Ne všichni jim tady fandíme. A to nás opravdu Soros platit nemusí.

Není zde článek celý?