MO RF promluvilo o reakci USA na archívy vietnamské války

Organizace, která shromažďuje údaje o amerických válečných zajatcích v Jihovýchodní Asii, přijala „s velkým nadšením“ od Ruska odtajněné nedávno archívní informace o pěti pilotech, zajatých ve Vietnamu v sedmdesátých letech, sdělil novinářům zástupce náčelníka správy ruského MO pro zvěčnění památky zahynulých při obraně vlasti Andrej Taranov.

Řekl, že se ruská delegace zúčastnila každoroční schůzky Národní ligy rodin válečných zajatců a pohřešovaných za války ve Vietnamu.

„Členové Ligy reagovali s velkým nadšením a vděčností na zprávu, že ruská strana předala 21. června americkým partnerům nedávno odtajněné archívní informace o pěti amerických letcích zajatých v sedmdesátých letech na vietnamském území,“ řekl Taranov.

Podle jeho slov byly na schůzce projednány výsledky práce ruské strany v společné rusko-americké komisi pro záležitosti válečných zajatců a pohřešovaných a také plány na nejbližší léta.

„Členové americké části komise vyslovili velké uspokojení nad dosaženou úrovní vzájemného porozumění a prohlásili, že jsou připraveni rozvíjet vzájemně výhodnou spolupráci v otázkách zjištění osudů válečných zajatců a pohřešovaných,“ řekl na závěr Taranov.


Není zde článek celý?