MO RF vyvrátilo zprávy o zajetí ruského vojáka na Donbasu

Ministerstvo obrany RF vyvrátilo ve středu zprávy masmédií o zajetí „ruského vojáka“ Viktora Agejeva ukrajinskými silovými strukturami v Luhanské oblasti: podle prohlášení rezortu Agejev skutečně sloužil v OS RF, v loňském roce byl ale propuštěn do zálohy a na dohodu neslouží.

„Viktor Agejev nikdy nesloužil na dohodu v Ozbrojených silách RF. Podle evidence MO Ruska absolvoval základní službu v OS RF, po níž byl propuštěn do zálohy podle běžného pořádku. Informace o údajné následující vojenské službě Viktora Agejeva na dohodu je výmyslem ukrajinských propagandistů“, podotýká se ve zprávě pro tisk.

Podle této zprávy je na druhé stránce vojenské knížky Viktora Agejeva „zápis, že byl propuštěn do zálohy v květnu 2016″.

„Ve vojenské knížce by měl být zápis, že Agejev nastoupil vojenskou službu v OS RF na dohodu, tu ale ukrajinští propagandisté snad nestačili nakreslit. Právě z toho důvodu nezveřejnili fotografie jiných stránek vojenské knížky, a znovu využili služeb laiků z britské BBC k šíření falešných „odhalení“, zdůrazňuje se ve zprávě.

Ve zprávě pro tisk přitom nebylo oznámeno, kde se nyní Agejev nachází.


Není zde článek celý?