MS-21 může létat s ruským motorem místo amerického

Sdružená korporace výrobců motoru (ODK, jsou součástí státní korporace Rostěch) dělá v zahraničí reklamu motoru PD-14 pro ruské letadlo MS-21, které může létat s tímto motorem místo amerického PW-1400G, sdělil RIA Novosti v pondělí zástupce korporace během prvního dne přehlídky Pařížský aerosalon.

V současné době létá MS-21 s motorem PW-1400G od společnosti Pratt & Whitney (USA). Dnes byly vykonány první tři lety. Předpokládá se, že v budoucnu budou zákazníkům nabízeny dva systematizované motory: ruské a americké výroby.

„ODK dělá v zahraničí reklamu motoru PD-14 jakožto hnacímu zařízení pro ruské letadlo MS-21. Spoléháme na to, že po dokončení certifikace budou zahraniční partneři připraveni projednávat různé varianty vzájemně výhodné spolupráce,“ uvádí zástupce v rozhovoru.

Podle jeho slov už nyní pracuje ODK s potenciálními kupci letadla MS-21 o možnosti jejich dodání s motorem PD-14 po získání certifikátu letové způsobilosti letadla.

„Děláme prezentaci našeho produktu pro zástupce leteckých společností ze zemí SNS, Asie, Latinské Ameriky a Afriky, kteří tvoří cílový zahraniční trh. O motor PD-14 se už zajímá řada zákazníků,“ řekl zástupce ODK.


Není zde článek celý?