MZV promluvilo o možných následcích spolupráce Gruzie s NATO pro Rusko

Spolupráce Gruzie s NATO nabývá takových forem, že fakticky dělá Tbilisi účastníkem natovské politiky „zdržování“ Ruska, řekl v interview pro list Izvestija náměstek hlavy MZV RF Grigorij Karasin.

„Bohužel, pokračuje Tbilisi místo navázání dobrých sousedských vztahů a rovnoprávného dialogu se sousedy s maniakální tvrdohlavostí v tvrzeních o „okupaci“ země Ruskem.Tato absurdní teze se používá jako argument pro další sblížení s NATO. Je to smutné, ale v dané otázce se postoj nynější gruzínské vlády ničím neliší od postoje režimu (bývalého prezidenta Gruzie Michaila) Saakašviliho. Víc než to, nabývá spolupráce Gruzie s Aliancí v poslední době takových forem, že fakticky dělá Tbilisi účastníkem natovské politiky „zdržování“ Ruska,“ prohlásil Karasin.

Diplomat připomněl, že pouze v minulém roce byla na gruzínském území třikrát vykonána velká vojenská cvičení za účasti vojáků členských zemí NATO.

„Již druhý rok za sebou se speciálně nacvičuje pohotovostní přesun těžké vojenské techniky z Evropy. Nedávné zasedání Parlamentního shromáždění NATO v Tbilisi a přijatá tam deklarace jasně ukázaly angažovanost Aliance na gruzínském směru a přání pevně se zakotvit na Jižním Kavkazu,“ dodal Karasin.


Není zde článek celý?