MZV RF: můžeme s velkou pravděpodobností hovořit o likvidaci vůdce IS

Náměstek ministra zahraničních věcí RF Oleg Syromolotov sdělil, že s velkou pravděpodobností je možné hovořit o tom, že vůdce IS Abú Bakr al-Bagdádí byl zlikvidován následkem útoku ruského letectva na velitelské stanoviště bojovníků v jižním předměstí syrského města Rakka.

Podle informace Ministerstva obrany RF je možné s velkou pravděpodobností hovořit o tom, že vůdce ISIL Abú Bakr al-Bagdádí byl zlikvidován následkem útoku ruského letectva na velitelské stanoviště bojovníků v jižním předměstí syrského města Rakka koncem května tohoto roku. Tato informace je nyní ověřována různými kanály“, řekl Syromolotov v interview pro RIA Novosti.

„Na základě zkušeností s rozbitím teroristické ilegální bandy na Severním Kavkaze mohu říci, že jestliže se tato informace potvrdí, bude možné konstatovat další velký úspěch ruského letectva v boji proti mezinárodnímu terorismu“, dodal.

Podle slov Syromolotova je „důležité chápat, že teroristické skupiny jsou struktury s přísnou hierarchií a odstranění jejich vůdců vede k podstatné dezorientaci teroristů, vyvolává strach a paniku v jejich řadách“.

Náměstek ministra zahraničních věcí RF zdůraznil, že „v likvidaci ISIL je třeba pokračovat, včetně zajištění realizace zásady nevyhnutelnosti potrestání teroristů“.


Není zde článek celý?